Informacje

Czy opłaca się kupować części do BMW 5 na złomowisku?

2 minuty czytania

Zakup samochodu, a jego utrzymanie, to dwie zupełnie inne kwestie. Nie jest niczym trudnym oszczędzać na sportowy samochód choćby i kilka lat, lecz poprawnie go serwisować i opłacać już po zakupie.
Doskonałym tego przykładem jest chociażby BMW 5, które choć kosztuje stosunkowo dużo jak na polskie realia zarobkowe, to dla osoby dostatecznie zdeterminowanej nie stanowi problemu, aby takie auto zakupić. Co innego z jego utrzymaniem.

 

Co zawyża koszta?

 

Każdy właściciel samochodu doskonale wie, że koszta z nim związane potrafią być ogromne. Stale zwyżkujące ceny paliwa, coroczne podwyżki ubezpieczenia, a także cyklicznie wzrastające ceny części i napraw powodują, że nawet mały, miejski samochodzik potrafi być niezwykle kosztowną w utrzymaniu pozycją dla domowego budżetu.

części do BMW 5

Decydując się na zakup takiego auta jak BMW 5, należy mieć w pamięci fakt, że z powodu dużego i mocnego silnika będzie ono paliło zdecydowanie więcej niż typowe auto. Również wysokie będzie ubezpieczenie, a także koszt serwisowania. Nawet z pozoru zwykłe części do BMW 5, takie jak klocki hamulcowe, które będą posiadały sportowy charakter i wytrzymałość, będą kosztowały stosownie więcej niż w przypadku zwykłych aut.

Powstaje zatem bardzo szybko pytanie, czy posiadając takie auto da się nieco oszczędzić na jego utrzymaniu? Na przykład poprzez kupowanie części używanych, chociażby ze złomowiska?

 

Czy jest godne polecenia?

 

Aby móc w pełni poprawnie odpowiedzieć na pytanie, czy opłacalne jest kupowanie na złomowisku używanych części do BMW 5 , należy najpierw zadać sobie pytanie, czym ten model auta różni się od innych samochodów.
Jest to przede wszystkim samochód o sportowym charakterze. Posiada on zarówno mocniejszy silnik, jak również lepsze hamulce i znacznie lepsze zawieszenie. Jest to również pojazd o znacznie wyższym poziomie wygody i luksusu. Wyraża się to zarówno poprzez jakość stosowanych materiałów, jak również dodatkowe możliwości np. dodatkowe funkcje foteli, takie jak podgrzewanie czy masaże.

Wszystko to przekłada się w oczywisty sposób na cenę poszczególnych jego części, jak również na cenę całego samochodu.
Z tego powodu kupowanie części, które są używane i niejasnego pochodzenia – mogą być nawet powypadkowe – jest bardzo kuszące ze względów ekonomicznych, jednak mało bezpieczne w użytkowaniu. Nie znając historii danego elementu, nigdy nie ma się pewności w jakim jest stanie.
Zasadę tę można stosować do części, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo i prowadzenie samochodu. Jeśli chodzi o takie elementy, które są stricte dekoracyjne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeśli tylko są w dobrym stanie wizualnym, nabywać je z takich miejsc jak złomowiska.

Powiązane artykuły
Informacje

Jakie narzędzia warsztatowe wybrać?

2 minuty czytania
Narzędzia warsztatowe stanowią szerokie spektrum możliwości wyboru. Skompletowanie tych odpowiednich, będzie podyktowane zakresem prac, do których ich użyjemy. Jak wiadomo, część zainteresowanych…
Informacje

Zalety bagażników na hak

1 minuty czytania
Sezon urlopowy trwa w najlepsze, a piękna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu Polaków z różnych przyczyn nie decyduje się…
Informacje

Najczęściej spotykane usterki zawieszenia w samochodzie

2 minuty czytania
Stan naszych dróg, zmienny klimat, trudne zimowe warunki oraz ilość pokonanych kilometrów z pewnością mają znaczny wpływ na nasze zawieszenie oraz jego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *