Porady

Dobierz odpowiednie wycieraczki samochodowe

1 minuty czytania

Nadal niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że wycieraczki samochodowe wykonują ogromną pracę i są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa. To w końcu na nich spoczywa obowiązek zapewnienia dobrej widoczności w trudnych warunkach. 

wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe.

Wymiana wycieraczek jest jednak często bagatelizowana przez kierowców. To duży błąd, bowiem dwa lub trzy gumowe pióra odpowiadają za optymalną widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. A wycieraczki to w końcu część eksploatacyjna samochodu i z czasem pióra wycieraczek ulegają zużyciu i przestają pełnić swoje podstawowe funkcje.

Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

Sygnałem do wymiany wycieraczek są przede wszystkim wszelkiego rodzaju nietypowe odgłosy ich pracy na powierzchni szyby oraz pozostawiane smugi. Alarmująca powinna być także nierówna praca wycieraczek, co w efekcie szkodzi szybie – zarysowania.

Jakie rodzaje wycieraczek są dostępne na rynku?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje wycieraczek: tradycyjne wycieraczki z metalowym stelażem, w których wymieniane są jedynie gumowe pióra i wycieraczki płaskie, które nie mają metalowego stelaża, a jednorodną, bardziej aerodynamiczną konstrukcję. Jeżeli często podróżujecie autostradami, warto zainteresować się wycieraczkami ze spoilerem, których stelaże wzbogacone są o spoiler pozwalający na lepsze dociśnięcie wycieraczki do szyby. Gumowe pióra wycieraczek mogą dodatkowo zostać pokryte teflonem lub grafitem, co według producentów poprawia płynność pracy.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wycieraczek się zdecydujecie, przed zakupem należy ustalić długość piór oraz rodzaj zaczepu. Stosowną informację znajdziecie w instrukcji obsługi pojazdu. W przypadku, gdy takiej nie znajdziecie, zawsze możecie zmierzyć długość własnoręcznie. Mimo, że wycieraczki wymienia się stosunkowo często, to nie warto na nich oszczędzać. Warto zainwestować w dobry produkt znanej marki. Na rynku największym powodzeniem cieszą się obecnie wycieraczki firmy Bosch i Valeo. Polecamy!

Powiązane artykuły
Porady

Naprawa i wymiana układu wydechowego w samochodzie – kiedy i jak ją wykonać?

2 minuty czytania
Zadaniem układu wydechowego samochodu jest odprowadzanie i filtrowanie spalin wydostających się z komory spalania silnika. Układ ten obejmuje takie części jak kolektor…
Porady

Jak poprawnie używać sprzęgła?

2 minuty czytania
Sprzęgło to podzespół, o który warto dobrze się zatroszczyć. Trzeba pamiętać, że sprzęgło jest niezbędne, aby móc zmieniać biegi, tak więc jeśli…
Porady

Jak bezpiecznie naładować akumulator?

2 minuty czytania
Nawet najlepszy samochód nie będzie mógł odpalić jeżeli jego akumulator zostanie rozładowany. Prostowniki lub nowsze ładowarki z mikroprocesorem pozwalają na przywrócenie niezbędnego…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *