Informacje

Koło zapasowe

1 minuty czytania

Na pewno spora większość z nas korzystało już z koła zapasowego – koła, które okazuje się być wybawieniem w kryzysowych sytuacjach. Pamiętajmy, że o koło zapasowe także należy dbać – może się nam bowiem przydać w każdej chwili.

Gdy złapiemy przysłowiową gumę, możemy zastosować pełne koło zapasowe z opona identyczną jak opony fabryczne, tzw. koło dojazdowe lub zestaw naprawczy, który stanowi puszka ze specjalną pianką uszczelniającą małe przebicia w oponie.

Jeśli posiadamy auto z drugiej ręki, trudno żebyśmy mieli wpływ, natomiast jeśli kupujemy auto z salonu – warto dopłacić za koło pełnowymiarowe, które nie zawsze znajduje się na wyposażeniu standardowym. W zakresie obowiązków każdego serwisu jest kontrola stanu koła zapasowego, a gdy wyruszamy w dłuższą podróż warto samodzielnie sprawdzić, czy ma odpowiednie ciśnienie, nie zeszło z niego powietrze etc.

Jeśli posiadamy zestaw naprawczy, właściwie nic tutaj odkrywczego nie napiszemy – jedynie to, że warto prześledzić instrukcję obsługi zawczasu. Kiedy łapiemy gumę często jest nam ciężko skupić się i zebrać myśli, dlatego warto przedtem dokładnie przestudiować materiały dostarczone przez producenta.

Jeśli zastosujemy zestaw naprawczy lub popularną „dojazdówkę” pamiętajmy, aby nie wykonywać gwałtownych manewrów. Warto napompować koło dojazdowe mocniej niż pozostałe, kontrolować jego ciśnienie etc. Jeśli nasze koło zapasowe jest o innej rzeźbie bieżnika, niż pozostałe koła, potraktujmy je jedynie jako dojazdówkę.

Powiązane artykuły
Informacje

Zalety bagażników na hak

1 minuty czytania
Sezon urlopowy trwa w najlepsze, a piękna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu Polaków z różnych przyczyn nie decyduje się…
Informacje

Najczęściej spotykane usterki zawieszenia w samochodzie

2 minuty czytania
Stan naszych dróg, zmienny klimat, trudne zimowe warunki oraz ilość pokonanych kilometrów z pewnością mają znaczny wpływ na nasze zawieszenie oraz jego…
Informacje

Czy opłaca się kupować części do BMW 5 na złomowisku?

2 minuty czytania
Zakup samochodu, a jego utrzymanie, to dwie zupełnie inne kwestie. Nie jest niczym trudnym oszczędzać na sportowy samochód choćby i kilka lat,…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.