Informacje

Samochodowe łożyska

1 minuty czytania

Mimo że większość kierowców zdaje sobie sprawę z obecności łożysk w samochodzie, to wciąż mało kto kontroluje i regularnie wymienia te elementy. Tymczasem, praktyka pokazuje że zużyte łożyska doprowadzić mogą do trwałego uszkodzenia auta i/lub niebezpiecznych zachowań na drodze.

Najbardziej popularnymi łożyskami w każdym samochodzie są bez wątpienia łożyska koła. Jednak oprócz łożysk koła, każde auto posiada także inne łożyska, chociażby alternatora, tylnych zawieszeń, podpór półosi czy wału napędowego.

Pamiętajmy, że wymiana łożysk w większości przypadków nie należy do trudnych czynności serwisowych, i z powodzeniem będziemy mogli dokonać jej samodzielnie. Powinniśmy pamiętać jednak o paru regułach, które są szczególnie istotne w trakcie tego procesu. Bardzo ważna jest bowiem wymiana zawleczek, śrub dociągających czy zabezpieczających a czasem także pierścieni uszczelniających.

W celu ułatwienia wyboru poszczególnych elementów producenci części zamiennych przyszli nam z pomocą z pełnymi, gotowymi zestawami naprawczymi. Tego typu komplety znajdziemy w większości sklepów motoryzacyjnych i produkuje je większość znanych i renomowanych firm. Kupno takiego zestawu ma same plusy, bowiem za jednym zamachem kupimy wszystkie niezbędne części, a poza tym cena jest niższa, jak byśmy mieli kupić wszystkie elementy z osobna.

A tych elementów trochę jest, bowiem w zestawach naprawczych znaleźć możemy nietypowe zawleczki, podkładki czy smar. Często kupno takiego elementu osobno graniczy z cudem.

Powiązane artykuły
Informacje

Jakie narzędzia warsztatowe wybrać?

2 minuty czytania
Narzędzia warsztatowe stanowią szerokie spektrum możliwości wyboru. Skompletowanie tych odpowiednich, będzie podyktowane zakresem prac, do których ich użyjemy. Jak wiadomo, część zainteresowanych…
Informacje

Zalety bagażników na hak

1 minuty czytania
Sezon urlopowy trwa w najlepsze, a piękna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu Polaków z różnych przyczyn nie decyduje się…
Informacje

Najczęściej spotykane usterki zawieszenia w samochodzie

2 minuty czytania
Stan naszych dróg, zmienny klimat, trudne zimowe warunki oraz ilość pokonanych kilometrów z pewnością mają znaczny wpływ na nasze zawieszenie oraz jego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *