Nowa odsłona Poloneza!

Polonez wraca do życia. Pojawiły się projekty nowej syreny i warszawy. Postanowiono wskrzesić także kultowego poloneza, którym porucznik Borewicz ścigał przestępców po ulicach Warszawy. Projekt nowego modelu legendy polskiej motoryzacji zaprezentowano na targach Motor Show w Krakowie. 

Polska branża motoryzacyjna od wielu lat stoi w miejscu. Polacy nie mogą pochwalić się żadnym nowym autem. Zamiast budować coś od zera, postanowiono wskrzesić samochód, który każdy Polak miał kiedyś w garażu. Decyzja zapadła – stworzono model 3D nowego poloneza.

polonez

Odświeżony poldek miałby być przede wszystkim samochodem tanim w eksploatacji i w zasięgu cenowym przeciętnego Kowalskiego. Bez zbędnych funkcji i gadżetów nie z tej ziemi, ale ze smukłą linią i agresywnymi reflektorami. Ma to być środek transportu dla rodziny, w skład której wchodzi 5 osób.

Pod maską twórcy chcą ukryć 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.8 litra i mocy 150 KM. Jeśli wszystko wypali i samochód pojawi się na linii produkcyjnej, to będzie konkurował z popularnymi przedstawicielami segmentu C. Czekamy…

Tagi: ,

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności

Dodaj komentarz