Relacje

Autos Truck Day 2015

2 minuty czytania

29 maja odbyły się targi Autos Truck Day. Była to piąta edycja targów, które odbywają się w Solcu Kujawskim. Użytkownicy mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami producentów auto części, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. 

Wstęp na Autos Truck Day możliwy był tylko za okazaniem zaproszenia, dlatego stoiska licznie reprezentowanych dostawców firmy Autos odwiedzały tylko osoby z branży, które miały konkretne pytania do zadania. Piątej edycji Autos truck Day towarzyszyła niezwykle profesjonalna atmosfera.

Autos Truck Parts Autos Truck Day 2015

Własna marka gospodarza targów zaprezentowała m.in. miskę olejową silnika wykonaną z tworzywa sztucznego zamiast metalu. Według specjalistów taka część jest znacznie lżejsza, a jednocześnie tańsza w produkcji i zakupie. Materiał, z którego wykonana jest miska olejowa jest oczywiście nieco mniej odporny od metalu, ale propozycję uznano za bardzo ciekawą alternatywę.

 

 

boschBosch

Multum pytań na stoisku jednego z największych producentów części motoryzacyjnych padło względem systemu Denoxtronic. Mimo tego, że to rozwiązanie funkcjonuje na rynku od ponad 10 lat i dzięki niemu udało się znacząco ograniczyć emisję tlenków azotu, to mechanicy wciąż mają sporty problem z diagnostyką i naprawą tego układu.

Nowością na stoisku przedsiębiorstwa Bosch były między innymi żarówki Trucklite Maxlife, które zgodnie z nazwą, charakteryzują się przedłużoną żywotnością.

Ferdinand Bilstein febi

Febi Bilstein zaprezentowało najnowszą pompę wody do silników Volvo Euro V i Euro VI. Nowa pompa jest zintegrowana ze sprzęgłem wiskotycznym, które jest załączane elektrycznie. Napęd mechaniczny pompy uruchamia się, gdy temperatura cieczy chłodzącej osiąga 83 st. C.

 

 

 

logo_FuchsFuchs

Oleje Fuchs stosunkowo niedawno weszły do oferty firmy Autos. Specjaliści pytali przede wszystkim o odpowiedni dobór olejów do najnowszych silników samochodowych.

 

 

 

 

 

Hellahella_logo

Stoisko z produktami Hella zdobiło hasło przewodnie – Stop piractwu produktowemu.

Okazuje się, że na polski rynek jest pełen podrabianych produktów, które noszą logo Hella Behr Service i innych producentów. To, że takie postępowanie nie jest dopuszczane przez polskie prawo jest oczywiste. Producent zapewniał, że każda oryginalna chłodnica ma naklejkę z numerem i datą opuszczenia magazynu.

 

 

Knorr-Bremseknorbremse

Zespół przygotowania powietrza zaprojektowany do nowego Volvo FH prezentował się bardzo ciekawie. Różnica względem starszych modeli polega na tym, że wymienia się w nim tylko wkład osuszacza, a obudowy już nie. Jest to doskonały sposób na redukcję kosztów, jak zapewniają eksperci firmy.

 

 

 

 

Mahle mahle

Producent wciąż poszerza swoją linie produktową turbosprężarek i termostatów. Na stoisku przedsiębiorstwa padły bardzo trudne i szczegółowe pytania techniczne. Przedstawiciele poradzili sobie jednak bardzo dobrze.

 

 

 

 

 

NissensNISSENS

Duńska firma poszerzyła swoją ofertę o dmuchawy kabinowe – linii obejmuje także segment ciężarowy.

 

 

 

 

Tenneco tenneco-logo-promo

Amerykańska firma zaprezentowała głównie amortyzatory Monroe – zarówno osiowe, jak i amortyzatory kabiny. Eksperci przypominali o konieczności kontrolowania i wymiany amortyzatorów w naczepach i ich wpływie zarówno na bezpieczeństwo ruchu drogowego, jak i przewożonego towaru.

 

 

 

TRW logo_TRW-Automotive

Firma zadebiutowała na ATD. Eksperci zapoznali użytkowników ze swoimi produktami premium, które w głównej mierze trafiają na pierwszy montaż większości marek samochodowych.

 

 

Valeo valeo_logo1

Francuski producent przygotował dla użytkowników swoją kompletną ofertę – od pełnej gamy wycieraczek, przez klocki hamulcowe, rozruszniki, filtry, aż do części układu klimatyzacji.

Powiązane artykuły
Relacje

Moto Show Kraków 2015

1 minuty czytania
Fani motoryzacji byli bardzo zadowoleni z ubiegłego Moto Show 2014. Było naprawdę ciekawie. Na forach pisano, że poziom był dość wysoki i…
Relacje

Europejskie Mistrzostwa FIA Pojazdów Ciężarowych

1 minuty czytania
Goodyear ponownie będzie jedynym dostawcą opon dla liczącej dziesięć rund serii wyścigów FIA w sezonie 2015. Opony wyścigowe Goodyear w rozmiarze 315/70R22.5…
Relacje

Poznań Motor Show Truck 2015

1 minuty czytania
Nowością i zarówno największą gwiazdą na poznańskich targach Motor Show były ciężarówki, które opanowały całą halę numer 4. Podczas trwania targów wybrano…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *