Porady

Wiosenny przegląd wycieraczek samochodowych

1 minuty czytania

Większość użytkowników uważa, że zmiana opon zimowych na letnie to jedyna czynność, którą należy wykonać, podczas wiosennego przeglądu samochodu. Bezpieczeństwo jazdy nie ogranicza się jednak do prawidłowego stanu ogumienia i zawieszenie. Bardzo istotna jest także widoczność zza kierownicy. 

Brudna, zamazana przednia szyba może znacznie utrudnić właściwą ocenę sytuacji na drodze. W przypadku zmęczenia kierowcy działa to znacząco na niekorzyść użytkownika – nie trudno wówczas o drobną stłuczkę.

Zimowa eksploatacja jest niezwykle niszcząca dla pojazdu. Wycieraczki nie są wyjątkiem. Gumowe pióra bardzo źle znoszą niskie temperatury – choćby dlatego, że wielu użytkowników pozbywa się cienkiej warstwy lodu i śniegu właśnie poprzez włączenie wycieraczek. Niestety, nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, a lenistwo skutkuje zwykle wymianą wycieraczek na nowe.

20140605-756

Ruchy ramion wycieraczek po lodowej, chropowatej szybie znacznie obciążają gumowe pióra, które wskutek takich skumulowanych działań kierowcy, znacznie skracają swoją żywotność. Degradacja piór w zimie nie jest widoczna. Na wiosnę można zauważyć jednak, że w końcu każdy ruch wycieraczek pozostawia na szybie coraz więcej uciążliwych smug.

Koszty wymiany nie oscylują w wysokie kwoty. Dlatego dobrym pomysłem jest wymiana piór wycieraczek po każdej zimie, aby przez kolejny rok cieszyć się dobrą widocznością i czystą przednią szybą.

Powiązane artykuły
Porady

Naprawa i wymiana układu wydechowego w samochodzie – kiedy i jak ją wykonać?

2 minuty czytania
Zadaniem układu wydechowego samochodu jest odprowadzanie i filtrowanie spalin wydostających się z komory spalania silnika. Układ ten obejmuje takie części jak kolektor…
Porady

Jak poprawnie używać sprzęgła?

2 minuty czytania
Sprzęgło to podzespół, o który warto dobrze się zatroszczyć. Trzeba pamiętać, że sprzęgło jest niezbędne, aby móc zmieniać biegi, tak więc jeśli…
Porady

Jak bezpiecznie naładować akumulator?

2 minuty czytania
Nawet najlepszy samochód nie będzie mógł odpalić jeżeli jego akumulator zostanie rozładowany. Prostowniki lub nowsze ładowarki z mikroprocesorem pozwalają na przywrócenie niezbędnego…

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *