Oświetlenie

Żarówki z efektem xenon

1 minuty czytania

Użytkownicy starszych pojazdów marzą o światłach ksenonowych. Firma Philips postanowiła przybliżyć tę opcję tym, upodabniając wygląd reflektorów halogenowych do ksenonów poprzez zamontowanie specjalnej żarówki WhiteVision. Czym charakteryzuje się nowy produkt holenderskiego producenta?
zarowki-z-efektem-xenon

Żarówki o białym świetle

Innowacyjna żarówka Philips WhiteVision nadaje standardowym reflektorom samochodowym niezwykle unikatowy i oryginalny wygląd. Producent zapewnia, że produkt znacznie poprawia także bezpieczeństwo użytkownika na drodze – żarówki WhiteVision stanowią bowiem znaczące ulepszenie oświetlenia głównego.

Eksperci zapewniają, że ten wyjątkowy halogen dysponuje światłem bielszym aż o 40%, co w efekcie daje nam doskonałe połączenie funkcjonalności, wydajności i stylowego wyglądu samochodu. Takie rozwiązanie gwarantuje dodatkowo o 60% więcej światła na drodze. Wyższa temperatura barwowa i innowacyjny biały odblask ksenonowy ułatwiają widoczność – bielsze i bardziej kontrastowe światło wspomaga koncentrację kierowcy i zapewnia bezpieczną oraz niezwykle komfortową jazdę po zmroku.

Budowa żarówki WhiteVision

Przy produkcji żarówek WhiteVision zdecydowano się na użycie szkła kwarcowego z powłoką zabezpieczają przed promieniami ultrafioletowymi – oczywiście zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w zakładach holenderskiej firmy. Szkło kwarcowe cechuje większa wytrzymałość i niebywała odporność względem ekstremalnych temperatur i wibracji powstających w trakcie jazdy. Wydłuża to w znaczny sposób trwałość takiego podzespołu, która przekracza 450 godzin.

Żarówka Philips WhiteVision jest pierwszą na rynku żarówką, która generuje tak intensywne białe światło. Po uzyskaniu certyfikatu ECE model WhiteVision został dopuszczony do legalnego użytkowania na drogach. Eksperci zapewniają, że żarówka zapewni nie tylko lepszą widoczność, ale także zwiększy bezpieczeństwo użytkowników na drodze – nie oślepia kierowców zbliżających się z naprzeciwka.

Philips WhiteVision dostępna jest w typach H1, H3, H4 i H7 oraz jako oświetlenie sygnalizacyjne w wersji T4W i W5W. Średnia cena detaliczna zestawu dwóch żarówek H4 to 79,99 złotych, a H7 109,99 złotych. Zakupu powyższych modeli można dokonać na http://swiatla-dzienne.pl.

Powiązane artykuły
Oświetlenie

Biały kolor ksenonów?

1 minuty czytania
Reflektory halogenowe niektórzy kierowcy nadal kojarzą z lekko niebieskim odcieniem emitowanego światła. Obecnie barwa ksenonów zastępowana zostaje kolorem białym. Dlaczego? 
Oświetlenie

Dobre oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa

2 minuty czytania
Oświetlenie to bardzo istotny element, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy na drodze. Niestety, według statystyk Instytutu Badawczego ARC zaledwie co…
Oświetlenie

Światła do jazdy dziennej LED

1 minuty czytania
Światła do jazdy dziennej LED coraz częściej można spotkać na ulicach. Są one albo montowane seryjnie w nowych samochodach, albo w ramach…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *